|
제품 상세 정보:
결제 및 배송 조건:
|
| 제품명: | 델코 종이 캘린더 캘린더 롤러 오일 열 흐름 시스템 | 핵심 단어: | 하드 캘린더 롤러 |
|---|---|---|---|
| 롤 재료: | 차가운 주철 | 표면 경도: | HV550±20(HS70±2) |
| 유효한 경도 깊이: | >15mm | 온도차: | ≤±2C |
| 롤 표면 거칠기: | Ra0.2 음 | 롤면 길이가: | 600-10000mm |
| 강조하다: | Delco 캘린더링 롤러 HV550 경도,산업용 롤러 Ra0.2 표면 거칠기,제지 캘린더링 롤러 ±2℃ 온도 |
||
The Thermo Calender Roll shell is manufactured from chilled cast iron, featuring peripherally drilled longitudinal holes to the surface for heat transfer oil circulation. The roll journals are constructed from steel and bolted to the roll shell, with conical mating surfaces for roller bearings and oil channels for pressurized bearing dismounting. The system maintains a roll surface temperature difference of ≤±2℃.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Heating Type | Electrical heating-oil circulation |
| Diameter | 100-1000mm |
| Roll Face Length | 600-10000mm |
| Roll Material | Chilled cast iron |
| Surface Hardness | HV550±20(HS70±2) |
| Valid Hardness Depth | >15 mm |
| Roll Surface Roughness | Ra0.2 um |
Founded in 2008, Huatao Group is a professional supplier with over 15 years of experience in manufacturing rollers for paper, corrugated board, rubber & plastic, and nonwoven fabric industries.
Paper Industry: Forming rollers, vacuum couch rollers, dandy rollers, breast rollers, press rollers, stone rollers, rubber rollers, dryer cylinders, size press rollers, calender rollers, pope reel rollers, spreader rollers, embossing rollers.
Plastic & Rubber: Chill rollers, MDO preheating rollers, MDO nip rollers, MDO stretching rollers, cooling rollers, corona treater rollers, corona treatment nip rollers, flame rollers, carbon fiber contact rollers, carbon fiber tension rollers, carbon fiber nip rollers, winding cores, coating drums, cooling drums, spreader rollers, anilox rollers, calender rollers, embossing rollers.
Nonwoven Fabric: Cylinder rollers, doffer rollers, carbon fiber guide rollers, embossing rollers, cooling rollers, spreader rollers.
With a commitment to innovation and reliability, Huatao Group has become a trusted provider with products exported to over 96 countries. We understand unique customer requirements and match them with superior quality products from our network of domestic factories, ensuring customers can purchase with confidence.
담당자: Maple
전화 번호: +86 15103371897
팩스: 86--311-80690567